Dansk Retriever Klub Region Nordjylland

UWT 27. januar


Dato og tid

Lørdag d. 27. januar 2018 kl. 08:00 til 18:00

Tilmeldingsfrist

Mandag d. 22. januar 2018 kl. 12:00

Sted

Grusgraven Svenstrup
Atletikvej 40
9230 Svenstrup
Denmark

Arrangør

Prøveleder Axel Lottrup
+45 50 88 93 07
alot@stofanet.dk

Prøveleder: Axel Lottrup, alot@stofanet.dk, 50 88 93 07.
Prøvelederassistent: Fin Mikkelsen, 41 40 45 17.

Mødetid: Kl. 0815.
Parole:  Kl. 0845.
Prøvestart: Umiddelbart efter parolen.

Dommere:
Svend Åge Vinter, Østjylland                    
Niels Jørn Olesen, Østjylland                      
Henrik Billeschous, Østjylland                  
John Smed Andersen, Østjylland               
Poul-Erik Hansen, Nordjylland 

Der dystes om flg. pokaler:
Begynderklasse – skænket af: Team Sako Lab.
Åbenklasse – skænket af Kennel Farmer Hill’s v/ Jette og Per Søndergaard.
Vinderklasse – skænket af Kennel Orrtuppen v/Palle Olesen

Sidste frist for tilmelding er mandag den 22. januar 2018, kl. 12.00. Der er ikke muligt at tilmelde sig på dagen.

Der afholdes brugsprøve i forbindelse med dette arrangement 

Tilskuere er meget velkomne.

Til frokost kan der købes drikkevarer og grillpølser.

Sponsor: Hundeogkattefodershop.dk


Find vej til arrangementet

Deltagerliste

Navn Hundens navn Billettype
Annette Abel Abellabbens Power Princess Tessa Begynder-klasse
Astrid Silleborg FirstAjo Åben-klasse
Birgitte Windfeld-Hansen Ørnhøj’s Akeela 4 Dina Begynder-klasse
Claus Sørensen Pinnmoors India Begynder-klasse
Henrik Hjorth Møgelholts Painted black Starling Begynder-klasse
Henrik Møller Astro Begynder-klasse
Jens Jørgensen Abellabbens Power Tino Åben-klasse
John Thorstein Lewis Åben-klasse
Kjeld Kristensen Partridge Clever Sally Begynder-klasse
Kristian Olesen Møgelholtvej Painted Black Twite Åben-klasse
Kristian Olesen Blackthorn Quando Vinder-klasse
Louise Nørgaard Balder Begynder-klasse
Luise Linnemann Rasmussen Leacaz Skylark Åben-klasse
Mette Valbak Tjalfe Ernie Begynder-klasse
Mie Christensen Pinnmoors Tango Begynder-klasse
Ole Jensen Møgelholts Sound of Bubo Bubo/Isak Åben-klasse
Palle Olesen Beautyfields Fancy Stella Rose Vinder-klasse
Per Værens Becca Vinder-klasse
peter Abel Partridge Frozen Oueen Åben-klasse
Peter Bentzen Partridge Frozen Aslak Begynder-klasse
Peter Carlsen Abellabbens Power Olga Begynder-klasse

Kontaktinformationer til arrangør

Prøveleder Axel Lottrup
+45 50 88 93 07
alot@stofanet.dk